Murgašácky blog

Vitajte na novom blogu Murgašky! Za jej múrmi sa nekoná len množstvo zaujímavých akcií, ako môžete denne vidieť na našej stránke, školu tvoria predovšetkým ľudia. Ponúkneme vám rozhovory s učiteľmi, šikovnými žiakmi a ďalšími osobami, ktoré stretávate na chodbách, a pritom ani netušíte, čo sa v nich skrýva. Nájdete tu aj postrehy a zápisky učiteľov a študentov o triednych projektoch, názory na rôzne udalosti či články o ich mimoškolských činnostiach. Veríme, že sa sem budete radi a často vracať a nebudete sa báť podeliť aj s vlastným zážitkom či príspevkom ?

ZENIT je súťaž pre študentov stredných škôl, cieľom ktorej je rozvíjať ich tvorivosť, odborné vedomosti a praktické zručnosti, v snahe vyhľadávať a podporovať talenty. V marci SPŠ Jozefa Murgaša hostila 38. ročník celoštátneho kola súťaže ZENIT v kategórii elektrotechnika a programovanie.

Áno, aj na strednej škole sa stále hráme ? Aj na hodinách technickej angličtiny. Ako to u nás vyzerá a aké hry máme radi? Pozrite si recenzie počítačových hier našich šikovných študentov zo 4.E. A aké hry hráte vy?


Digitálnemu svetu dnes dominujú mobilné aplikácie a prehliadanie webu na desktopoch je na ústupe. Smartfóny a mobilné aplikácie sa stali súčasťou nášho života a trend bezpapierovej kancelárie pomaly naberá na realite.

Počas môjho pôsobenia na SPŠJM 1958 – 1985, bola pre študentov k dispozícii kolektívna rádiostanica so značkou OK3KEU s ktorou mohli študenti vo voľnom čase, ale veľakrát aj cez prestávky a voľné, či suplované hodiny nadväzovať rádiové spojenia prakticky z celým svetom a to fonicky, alebo telegraficky.

Skupina deviatich študentov z tretích ročníkov SPŠ J. Murgaša strávila dva týždne v Portugalsku v rámci programu Erasmus. Tu sa môžete dozvedieť viac o ich postrehoch z tohto pobytu.