Samuel Šadlák z III.B reprezentoval Slovensko na súťaži EuroSkills Gdańsk – Majstrovstvá Európy mladých profesionálov

Súťaž EuroSkills je najväčším podujatím v oblasti odborného vzdelávania v Európe. Koná sa každé dva roky a spája mladých odborníkov z krajín celej Európy, aby súťažili o šancu stať sa najlepšími vo svojej zručnosti. Tento rok sa súťaž konala 5.-9. septembra v Poľsku v meste Gdańsk za účasti viac ako 600 súťažiacich z 32 európskych krajín. Zmerali si sily v 43 kategóriách.
Slovenský tím tvorilo 10 súťažiach, ktorí súťažili v rôznych zručnostiach, okrem iného aj v kategórii Web developer, kde Slovensko reprezentoval Samuel Šadlák, študent III. B triedy. V konkurencii 18 súťažiacich dosiahol významný úspech – získal „Medailu excelentnosti“ za mimoriadnu tvorivosť.
Svoje zážitky zo súťaže opísal nasledovne: ,,Súťaž sa začala 5. 9. úvodným ceremoniálom, kde sa predstavili všetky súťažiace krajiny. Nasledujúce 3 dni sme súťažilo a vypracovávali sme úlohy. Ale mali sme priestor aj na to, aby sme spoznali mesto Gdańsk. Veľkým zážitkom bolo slávnostné vyhodnotenie so záverečným ceremoniálom.
Každý účastník mal svojho experta, ktorý mu pomáhal s prípravou na súťaž. Mojou expertkou bola pani učiteľka Vráblová. Spoločne sme prechádzali súťažné úlohy z minulých ročníkov a pripravovala ma na požiadavky súťažných úloh.
Zážitok zo súťaže je pre mňa neopísateľný. Bol som jedným z najmladších súťažiacich a zažil som prísne, no spravodlivo nastavené pravidlá, prácu pod časovým stresom, ale aj komunikáciu v angličtine. Po náročných 3 dňoch súťaže s ťažkými úlohami som nečakal, že sa mi podarí dosiahnuť viac ako 700 bodov a na základe toho získať ocenenie.“
Slovensko reprezentoval v kategórii elektronika aj Filip Pavlovič, absolvent SPŠ Jozefa Murgaša, dnes študent VUT Brno, ktorý získal bronzovú medailu.

Chlapcom srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov!