Vizuálne efekty a compositing – workshop s Vladom Valovičom

Unikátny workshop vizuálnych efektov a compositingu sprevádzaný mentorom Vladimírom Valovičom s dlhoročnou praxou v oblasti filmového priemyslu odštartoval v uplynulých dňoch na Murgaške.

Vlado Valovič má svojom konte spoluprácu na svetoznámych filmových trhákoch, ako napríklad Harry Potter, Piráti z Karibiku či Gravity. Profesionál, ktorý robí ,,na filmoch“ pre klientov – Disney, Warner Bros, Marvel. So svojimi skúsenosťami a nadšením je však ochotný sa podeliť, vďaka čomu máme aj my jedinečnú možnosť učiť sa od tých najlepších.

Žiaci a žiačky multimédií sa dozvedeli viac o vizuálnych efektoch pri filmovej tvorbe, ktoré zahŕňajú integráciu reálne vytvorených záberov, vrátane špeciálnych efektov a generovaných obrazov. Na workshope sa poslucháči a poslucháčky mohli dozvedieť viac o tom, ako vytvoriť realisticky pôsobiace prostredie, ktoré by bolo nebezpečné, časovo náročné alebo nemožné zachytiť tradičným filmovým nakrúcaním. 

Ďakujeme pánovi Valovičovi, že sa s Murgašákmi a Murgašáčkami podelil o svoje cenné skúsenosti. Za realizáciu workshopu ďakujeme pani Bušovskej z kreatívneho centra RTVS.