Víťazstvo v súťaži CyberTron – ďalší medzinárodný úspech Murgašákov

Patrik Puškár, Matej Stehlo a Milan Caban zo IV.IT, František Mikuláš – žiak IV.B a Andrej Šmeral z II. B triedy reprezentovali SPŠ Jozefa Murgaša a Slovenskú republiku na medzinárodnej súťaži CyberTron. Táto prestížna súťaž pre stredoškolákov pozostáva z outdoorovej hry a IT časti súvisiacej s kybernetickou bezpečnosťou. Cieľom súťaže je nielen zvýšiť úroveň vedomostí o témach kybernetickej bezpečnosti, ale usiluje sa aj o prehĺbenie spolupráce medzi partnerskými regiónmi.
Dej tohtoročnej hry sa týkal sveta médií… Hackeri zablokovali webovú stránku miestnej redakcie a ochromili jej prácu. Hra – vedená v anglickom jazyku – bola rozdelená na programátorské a IT úlohy, ktoré boli organizované v areáli Wroclawskej vedecko-technickej univerzity. Počas hry v teréne museli hráči nájsť a odfotografovať správy, slogany, pokyny užitočné pre ďalšiu hru. IT časť tvorili úlohy pripravené vedcami z Fakulty informatiky a telekomunikácií, študentmi z Vedeckého klubu White Hats a zamestnancami Wroclawského sieťového a superpočítačového centra.
Mladí IT špecialisti z Poľska, Česka a Slovenska boli rozdelení do medzinárodných tímov. Tohtoročnú súťaž CyberTron vyhral slovensko-poľský tím v zložení: František Mikuláš, Andrej Šmeral, Tymon Boliński a Marcel Kosmala. S malým bodovým rozdielom sa umiestnil na druhom mieste tím, ktorého členom bol Matej Stehlo.
Murgašáci dokázali, že sú nielen schopní riešiť náročné úlohy zamerané na kryptografiu, reverse engineering, obranu webových aplikácií pred hackerskými útokmi a etický hacking, ale taktiež pracovať v tíme a komunikovať v angličtine.
Blahoželáme im k úspechu a sme radi, že žiaci SPŠ Jozefa Murgaša sa na súťažiach zameraných na kybernetickú bezpečnosť nestratia a vždy potešia umiestnením na popredných priečkach.
Za reprezentáciu školy im ďakujeme a prajeme veľa ďalších úspechov!