Slávnostné otvorenie nových a zrekonštruovaných priestorov SPŠ JM

Deň 16. január 2024 bol pre Strednú priemyselnú školu Jozefa Murgaša výnimočný!
Naša Murgaška – odborná škola s viac ako storočnou tradíciou – prešla komplexnou rekonštrukciou a otvorila pre svojich žiakov, žiačky, pre pedagógov a pedagogičky a verejnosť nové a zrekonštruované priestory.
Výsledkom rekonštrukcie je celé poschodie s najmodernejšími učebňami a laboratóriami a inovačno-technickou zónou a komplexná rekonštrukcia doterajších priestorov. Vďaka dvom eurofondovým projektom vznikli tie najmodernejšie učebne pre inovatívne vzdelávanie, v ktorých sa žiaci a žiačky naučia pracovať s umelou inteligenciou, autonómnymi a robotickými technológiami či využívať 3D technológie, ale mohli taktiež vzniknúť aj najmodernejšie štúdiá Kreatívneho centra RTVS – Artena priamo v škole. Murgaška sa zaodela do nového šatu nielen zvnútra, ale aj zvonka – nová a zateplená fasáda.
Veľmi sa tešíme, že Murgaška sa stala školou pre 21. storočie a bolo nám cťou, že počas tohto dôležitého míľnika sme na pôde Strednej priemyselnej školy Jozefa Murgaša mohli privítať aj mnohých vzácnych hostí a vzácne hostky, bez ktorých by táto komplexná rekonštrukcia nemohla prebehnúť. Ďakujeme!