Murgaška vs. Stavebná – HOKEJ

V závere mesiaca apríl sa naši Murgašáci stretli na Zimnom štadióne v Banskej Bystrici a na ľade tvrdo zabojovali o víťazstvo v hokeji. Ich súperom bol tím žiakov zo Spojenej školy stavebnej v Banskej Bystrici.

S návrhom odohrať hokejový zápas prišli samotní žiaci. Organizácia sa tak presunula do ich vlastných rúk. S malou pomocou pedagógov boli schopní usporiadať toto veľkolepé podujatie, na ktoré všetci netrpezlivo čakali. Žiaci si zo svojich radov poskladali 16-členný hokejový tím fungujúci pod krídlami trénera Juraja Barta a jeho asistenta Andreja Peničku zo 4.D.

Stačilo len pár tréningov na to, aby sme zistili, akých šikovných hráčov naša škola ukrýva. Po dôkladnej príprave sa naši hokejisti v utorok 25. 4. o 17:00 stretli zoči-voči súperom zo Stavebky na ľade, kde išlo do tuhého. Už v prvých minútach sa nám podarilo skórovať, zasadiť súperovi hneď 3 góly a preukázať tak svoju dominanciu.

Počas celého zápasu fandili našim reprezentantom rovesníci zo školy, ktorí mocnými pokrikmi a trefnými transparentmi dotvárali správnu zápasovú atmosféru! Okrem sledovania zápasu naživo na štadióne bolo toto hokejové stretnutie dostupné aj online na streamovacích platformách, znova vďaka našim šikovným žiakom.

I keď to v jednu chvíľu vyzeralo, že nás Stavebka dobieha, zápas sa Murgašákom podarilo vyhrať s obdivuhodným náskokom 9:6. Naši hokejisti podali nadpozemský výkon na čele s Michalom Babušákom zo 4.C, ktorému sa podarilo skórovať hneď niekoľkokrát a uštedriť súperovi až neuveriteľné 4 góly!

Záver zápasu sa niesol v priateľskom duchu. Náš pán riaditeľ slávnostne prebral zaslúženú zlatú trofej a odovzdal ju víťazom. O moderovanie večera sa postaral sám pán predseda školského parlamentu Samuel Kocúr zo 4.D. Hokejistom ešte raz gratulujeme a tešíme sa na podobné úspechy v budúcnosti. Zároveň by sme chceli poďakovať aj organizačnému tímu, bez ktorého by sa tento zápas nemohol uskutočniť.

Murgaška, do toho!