Exkurzia vo firme LEDeco

Žiaci druhého ročníka odboru informačné technológie navštívili 14. marca 2023 pracovisko rodinnej firmy LEDeco solution v Banskej Bystrici – výrobcu dizajnového LED osvetlenia. Aj keď to nie je veľká firma, jej produkty smerujú prakticky do celého sveta. Navrhli a realizovali napríklad svetelný dizajn na Expo v Dubaji.

Naši Murgašáci mohli vidieť celý proces výroby – od návrhu svietidla až po jeho realizáciu. Pracovníci firmy si pre nich pripravili aj odbornú súťaž. Súťažili dva tímy a najúspešnejší z tímov získali odmenu.

Exkurzie sa zúčastnili žiaci druhého ročníka odboru inteligentné technológie. Študijný odbor vznikol na základe požiadaviek zamestnávateľov a súčasťou učebného plánu je vzdelávanie v oblasti dizajnu, elektroniky či informačných technológií. Navštíviť firmu, v činnosti ktorej sú obsiahnuté všetky tieto oblasti, ukázalo mnohým cestu, ktorou by sa mohli po skončení strednej školy vydať.

Vďaka tomu, že aj v tejto firme pracuje na manažérskom poste absolvent Murgašky, sa nám podarilo nadviazať spoluprácu – niektorí žiaci tak budú mať možnosť absolvovať vo firme LEDeco odbornú prax alebo brigádu počas letných prázdnin.