Exkurzia do firmy ESET v Bratislave

Žiaci a žiačky III. IT a III. D v júni vyrazili do Bratislavy. Ich cieľom však nebola prehliadka mesta a návšteva pamiatok. Zúčastnili sa exkurzie do firmy, ktorá je vo svojom odbore špičkou – do firmy ESET.
ESET je spoločnosť zaoberajúca sa digitálnou bezpečnosťou, ktorá chráni milióny zákazníkov a tisíce firiem po celom svete už viac ako tridsať rokov. V technologických centrách firmy pracujú stovky expertov a expertiek, ktorí a ktoré sa venujú skúmaniu a prevencii hrozieb nielen pre firemné softvéry a počítačové siete, ale aj pre naše notebooky, tablety a telefóny.
Zástupcovia firmy ESET nás prijali veľmi príjemne – hneď po príchode nás čakalo občerstvenie a prešli sme do sály, kde nám predstavili celú spoločnosť, jej technológie a výskum. Vypočuli sme si zaujímavú prezentáciu o kybernetických hrozbách – ich dopade na spoločnosť a fungovanie v digitálnom priestore. Mali sme možnosť v praxi vidieť účinky malvéru na počítač pri demonštrácii vo virtuálnom stroji. Nakoniec sme si užili krásny výhľad z terasy budovy Aupark Tower z 18. poschodia na celú Bratislavu.
Pre žiakov a žiačky, ktorí a ktoré sa s kybernetickou bezpečnosťou stretávajú aj na hodinách v škole, to bola mimoriadna príležitosť dozvedieť sa novinky z tejto oblasti a nahliadnuť tak do procesu boja s hackerskými útokmi, vírusmi a počítačovou kriminalitou. Mnoho žiakov kládlo zástupcom firmy podrobné technické otázky a tiež otázky týkajúce sa fungovania spoločnosti. Ocenili to aj naši sprievodcovia z ESETu. Potešila nás pochvala za to, že takú odbornú diskusiu nemali doposiaľ so žiadnou stredoškolskou skupinou. Murgašáci a Murgašáčky opäť zabodovali!
Ďakujeme Ing. Zuzane Gargulákovej, mentorke, ktorá pôsobí na našej škole a Ing. Milici Fraňovej za zorganizovanie zaujímavej exkurzie. A dobrá správa pre ostatných, ktorí v rámci štúdia na našej škole absolvujú hodiny kybernetickej bezpečnosti… V budúcom školskom roku plánujeme ďalšie exkurzie.