Erasmus+ Nemecko

Predtým, než sme sa s mojimi spolužiakmi vybrali do Nemecka na Erasmus+ pracovať pre firmu Kreutzpointner som mal veľké očakávania. Dúfal som, že sa zlepším v nemeckom jazyku a tiež nadobudnem nejaké praktické skúsenosti…
Obe moje túžby boli splnené!
Nemčina mi určite išla lepšie ako minule, aj keď je stále čo zlepšovať… Praktické skúsenosti boli hlavne z miesta výkonu práce, keďže väčšinu času som montoval osvetlenie nachádzajúce sa v prostredí s možnosťou výbuchu. Taktiež som pracoval vo výške, konkrétne na 4. až 6. poschodí vonkajších pochôdzok okolo skladovacích síl a trubiek. Pracoval som aj na rebríku na lešení. K daným svetlám sme po namontovaní dotiahli káble, ktoré museli byť umiestnené v drôtených káblových žľaboch a pripevnené káblovými páskami. Nakoniec sa káble zapojili do svetiel.
Zrejme najzaujímavejším zážitkom bolo dodržiavanie únikových pokynov počas poplachu pre únik plynu. Museli sme ísť do najbližšej budovy, zatvoriť sme okná a dvere a čakať na pokyn, kedy môžeme vyjsť von.
Voľný čas sme väčšinou trávili oddychom po náročnom pracovnom dni – hraním karát, nákupom v blízkom obchode, prechádzkou po meste či návštevou plavárne.
Cez víkend sme si spravili výlet do Mníchova, kde sme navštívili Deutsches Museum, v ktorom sa nám všetkým veľmi páčilo.
Fotiek som veľa neurobil, pretože v celom areáli, kde som pracoval, bolo fotografovanie zakázané. Prikladám aspoň pár fotiek, ktoré sa mi podarilo urobiť.

                Samuel Daniel Korytár IV.C