Boli sme na konferencii IMPULZ!

Vo štvrtok 13. júna 2024 sme sa zúčastnili 3. ročníka veľkolepej konferencie venovanej inovatívnemu prístupu k formálnemu aj neformálnemu vzdelávaniu v školstve – konferencie IMPULZ.

Tohtoročná konferencia o budúcnosti vzdelávania, školstva a práce s mládežou bola zameraná na konkrétnu tému – Ako zostať človekom v storočí zmeny?

Túto otázku si položilo a snažilo sa na ňu odpovedať niekoľko inšpiratívnych rečníkov a rečníčok, medzi nimi napríklad aj známy spisovateľ Daniel Hevier. Na konferencii sa rečníci a rečníčky v prejavoch i v panelových diskusiách zaoberali budúcnosťou školstva, ktorú predstavuje napríklad práca s umelou inteligenciou, interaktívne vyučovanie, rovesnícke učenie sa, ale sústredili sa aj na dobrovoľnícku činnosť, ktorá taktiež rozvíja komplexnú osobnosť žiaka či žiačky.

Čo nás teší snáď najväčšmi, je, že jedným z tohtoročných rečníkov bol aj náš Murgašák. Žiak III.B Samuel Šadlák predstavil svoju cestu za nomináciou na cenu dobrovoľníka roka – Srdce na dlani. Samko na konferencii pripomenul dôležitosť motivácie žiakov a žiačok ich okolím, ktorým sú napríklad rodičia či učitelia.

Netreba opomenúť, že naši Murgašáci a Murgašáčky boli na konferencii IMPULZ prítomní a prítomné tiež, ako dobrovoľníci a dobrovoľníčky z programu Show Your Talent, ktorý realizuje občianske združenie OZ TEAM.

Bolo pre nás radosťou zúčastniť sa na konferencii IMPULZ spolu s ďalšími viac ako 120 pedagógmi a pedagogičkami. Tešíme sa na 4. ročník!