1. miesto v súťaži mladých redaktorov a moderátorov Sárova Bystrica 2023

Študentke odboru multimédiá Thei Opálkovej zo IV.E sa opäť podarilo niečo skvelé! Na Krajskom kole súťaže mladých redaktorov a moderátorov Sárova Bystrica 2023 už po druhýkrát hravo porazila svojich rovesníkov a rovesníčky a získala 1. miesto!

Toto popredné umiestnenie ju posúva do Celoslovenského kola súťaže Sárova Bystrica, kde si zmeria svoje moderátorské a redaktorské zručnosti s tými najlepšími z celého Slovenska.

Na ceste Sárovou Bystricou Thei pomáhala jej spolužiačka Nina Várošíková, ktorá je dobrovoľnou hasičkou. Práve hasičský šport bol témou, ktorú Thea a Nina v súťažnom moderátorskom rozhovore rozvíjali.

Thea je dôkazom, že za múrmi Murgašky sa neukrývajú len analytické a technické mozgy, ale nájdeme tu aj kreatívne duše s rečovým talentom a citom pre krásu slova!

Svoju jazykovú obratnosť, schopnosť vynájsť sa aj v zapeklitom rozhovore s respondentom či respondentkou na opačnej strane si precvičila v piatich súťažných disciplínach, redaktorských a moderátorských oblastiach: redakčná príprava ucelenej relácie a jej moderovanie, čítanie spravodajského textu, vedenie rozhovoru s respondentom/respondentkou, video reportáž, interpretácia reklamného textu.

Po vyhodnotení jednotlivých súťažných disciplín sa odborná porota jednohlasne zhodla na tom, že prvé miesto a postup do Celoslovenského kola Sárovej Bystrice 2023 si zaslúži práve žiačka SPŠ JM, Thea.

K prvému miesto jej gratulujeme a držíme palce ďalej!