V dňoch 2. a 3. júna sa na našej škole uskutočnila prednáška Študenti študentom o obrane, ktorej sa zúčastnili naši žiaci naprieč všetkými ročníkmi.
Počas podnetného programu sa dozvedeli viac o bezpečnosti a obrane štátu, úlohách Ozbrojených síl SR či možnostiach zapojenia mladých ľudí do aktivít zameraných na rozvoj zodpovednosti, pripravenosti a občianskeho povedomia.
Prednáška sa tematicky zameriava na zvyšovanie povedomia mladých ľudí o obrane, bezpečnosti a možnostiach zapojenia sa do aktivít súvisiacich s obranou štátu. Ministerstvo obrany SR v poslednom období výrazne podporuje vzdelávanie mládeže v tejto oblasti a zapájanie žiakov a študentov do diskusií o bezpečnosti a obrane.
Ďakujeme prednášajúcim za cenné informácie a našim žiakom za aktívnu účasť!
Zdroj: Ministerstvo obrany SR – projekt a aktivity zamerané na vzdelávanie mládeže v oblasti obrany a bezpečnosti.



