Druhé miesto v rope skippingu

V uplynulom týždni sa naplno skákalo! Žiacke družstvo Murgašky sa zúčastnilo súťaže v rope skippingu, kde zabodovali a obsadili krásne druhé miesto! Blahoželáme.

Čo to ale samotný rope skipping je?

Je to preskakovanie, skákanie alebo jednoducho… skákanie cez švihadlo. Toto skákanie cez švihadlo však nie je len bežným skákaním, aké poznáme z telesnej výchovy na ZŠ alebo zo školských družín. Na celom svete jestvujú športové kluby, asociácie, ktoré skokanov združujú. Rope skipping je teda nielen voľnočasová aktivita detí a mládeže, ale aj súťažným športom vo svete.

Skákať cez švihadlo možno vo dvojiciach, trojiciach, ale aj v celých skupinkách. Skákať sa môže cez klasické krátke švihadlo alebo dlhé švihadlo. Existuje celý rad trikov a štýlov, ktoré je možné pri skákaní využiť.

Rope skipping možno zaradiť medzi kardiovaskulárne aktivity. Podporuje nielen zvýšenie fyzickej kondície a zdatnosti, ale aj celkovú koordináciu tela a orientáciu v priestore. V neposlednom rade je tu dôležitý rytmus a celková spolupráca všetkých členov teamu. Murgašácky tím teda dokázal, že jeho členovia a členky sú nielen fyzicky zdatní a zdatné, ale že majú tiež tímového ducha.