3. miesto na celoštátnom kole súťaže Sárova Bystrica 2023

Záver predchádzajúceho týždňa patril Murgašáckym úspechom!

Dňa 24.11.2023 žiačka IV.E triedy odboru multimédiá – Thea Opálková, obsadila na celoštátnom kole súťaže mladých redaktorov a moderátorov Sárova Bystrica bronzovú priečku.

3. miesto na tejto prestížnej celoslovenskej súťaži získala aj napriek tvrdej konkurencii súťažiach z celého Slovenska. Vynikala v piatich súťažných disciplínach – tvorba ucelenej relácie a jej moderovanie, prezentovanie reklamných spotov počas relácie, čítanie spravodajského textu, tvorba reportáže a jej ucelený strih, moderovanie diskusie s respondentom. Všetky disciplíny zvládla bravúrne a dokázala, že na Murgaške sa neskrývajú len analyticky a technicky mysliaci žiaci a žiačky, ale že sa za jej múrmi skrývajú i kreatívne duše s brilantnými komunikačnými zručnosťami.

Súťažiacich a súťažiace hodnotila odborná porota v zložení skúsených televíznych a rozhlasových redaktorov a redaktoriek, moderátorov a redaktoriek: Braňo Závodský z rádia Expres – predseda poroty, Oli Džupinková z rádia Expres, Martina Kašiarová z televízie Markíza, Mariana Kovačechová z rádia RTVS Regina Stred a moderátor Gregor Mareš z televíznej Jednotky RTVS.

Thei Opálkovej k dosiahnutým výsledkom blahoželáme a prajeme mnoho úspechov v jej ďalších snahách!